Haber

Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, partisinin liderliğini bıraktı

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar VucicSırp İlerleme Partisi’nin (SNS) bugün düzenlediği oturumda parti liderliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Vucic, Kragujevac’ta düzenlenen ve 3 bin 792 delegenin katıldığı SNS oturumunda yaptığı konuşmada, ” SNS’i çok seviyor ve hayatta olduğu sürece liderliği bıraksa bile partiden asla ayrılmayacak.”ifade etti.

SNS’nin 11 yıldır lider olmaktan gurur duyduğunu kaydeden Vucic, şunları kaydetti: “SNS’nin (Savunma Bakanı) yeni liderliğine Milos Vuceviç’i tavsiye ediyorum.söz konusu.

Vuçiç, ” Milos’un başından beri bizimle olduğunu bildiğimi, partinin ne olduğunu en iyi şekilde bildiğini ve SNS’yi sevdiğini söyleyebilirim.dedi.

Sırp İlerleme Partisi’nin yeni lideri Savunma Bakanı Vuceviç oldu

Kapalı oylamanın ardından yeni lider olarak seçilen Vuceviç, Başkan Vucic ve delegelere destekleri için teşekkür etti. “Bugün bana verilen onur ve sorumluluğa layık olmayı umuyorum.‘ ifadesini kullandı.

SNS’nin politikasının değişmeyeceğini kaydeden Vucevic, şunları söyledi: “Bu bir kopukluk değil, özgün bir hikaye ve kitabımızda yeni bir sayfa açıyoruz. Vatanımızın kalkınmasını hedefleyen bir parti olarak kalacağız. Klasik fiyatı besleyen ve koruyan bir parti olarak kalacağız.” Sırp halkının, tüm Sırp vatandaşlarının” dedi.dedi.

Kosova’nın kuzeyindeki olaylara değinen Vuceviç, Sırbistan’ın Kosova’daki Sırplar da dahil olmak üzere bütün Sırpların çıkarlarını gözeteceğini söyledi.

Vuceviç ayrıca Haziran sonunda şunları söyledi: ” bir halk hareketine”Etkinliğe katılmayı hedeflediklerini ve bu konuda detaylı bilginin önümüzdeki süreçte verileceğini kaydetti.

habersusehri.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu