Haber

Son Dakika: Türkiye, 2028 ve 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya resmen aday oldu

gençlik ve SporBakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, türkiye2028 ve 2032 Avrupa futbol şampiyonalarına ev sahipliği yapmak için adaylık belgesini imzaladı. Adaylık belgeleri, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 12 Nisan’da UEFA’ya sunulacak.

EV SAHİBİ ÜLKELER EKİM AYINDA AÇIKLANACAK

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, adaylık belgesinde Türkiye’de organizasyonun gerçekleştirileceği stadyumlar, konaklama, ulaşım ve şehir altyapıları hakkında detaylı bilgiler yer alıyor. UEFA, 2028 ve 2032 Avrupa futbol şampiyonalarına ev sahipliği yapacak ülkeleri Ekim ayında açıklayacak.

Türkiye, 2023 ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ TÜRKİYE’DE DE OYNANACAK

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kasapoğlu, Türkiye’nin bir spor Türkiye’nin 1962’den beri UEFA üyesi olduğuna işaret eden Kasapoğlu, Avrupa futboluna ve yönetimine değerli katkılarda bulunan Türkiye’nin 2023 Şampiyonlar Ligi Finali’ne ev sahipliği yapacağını da hatırlattı. Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin son 20 yılda spor tesisleri altyapısı ve spor mevzuatı açısından çok değerli ilerlemeler kaydettiğini ve önemli spor organizasyonlarına başarıyla ev sahipliği yaptığını belirtti.

“Türkiye BİR SPOR ÜLKESİDİR”

“Ülkemiz tesisteki atılımlarını bilimsel yöntemlerle birleştirerek birçok branşta dünya birincisi olan sporcular yetiştiriyor.” Bakan Kasapoğlu şunları söyledi:

“Türkiye bir spor ülkesi. Başarımız sadece saha ile sınırlı değil. Özellikle uluslararası düzenlemelerde çıtayı en üst seviyeye çıkardık. Her branşta en üst düzeyde şampiyonalara ev sahipliği yapıyoruz. Tesis kalitemiz, ulaşımımız ve konaklama altyapısı, genç nüfusu ve seyirci potansiyeli ile “Ülkemiz dünyanın en değerli spor destinasyonlarından biri olarak parlıyor. Türkiye’nin spordaki bu dinamik ve öncü konumunun, Avrupa futbolunun milli takımlar seviyesindeki en önemli organizasyonu olan Euro 2028 ve Euro 2032’ye çok değerli bir değer katacağını düşünüyorum.”

ADAYLAR

Euro 2028 düzenlemesi için Türkiye’nin yanı sıra İngiltere, Kuzey İrlanda, İrlanda Cumhuriyeti, İskoçya ve Galler ve İtalya da Euro 2032 için adaylık başvurusunda bulundu.

habergungoren.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu