Teknoloji

Talih Hızla Değişti: MultiVersus Oyuncularının %1’i Oyunu Oynamaya Devam Ediyor

Yakın zamana kadar Steaim’in en çok oynanan listelerini alt üst eden MultiVersus, oyuncularının yüzde 99’unu kaybetmişti. Oyun, çıkışının üzerinden daha bir yıl bile geçmeden popülaritesini hızla kaybetti.

En sevdiğimiz yapımların çoğunda en sevdiğimiz karakterleri kafa kafaya bir mücadeleye sokan MultiVersus’u sevdik.

Oynaması tamamen ücretsiz olan oyun, çıkışının ardından haftalarca Steam’in çok satanlar listesinden düşmedi. Dayanılmaz bir popülariteye ulaşan üretim ölçeği de gün geçtikçe genişledi.

Öyle ki MultiVersus ilk çıktığı ayda 20 milyon oyuncuya ulaştı.

Bunda elbette sistem gereksinimlerinin düşük olmasının ve oyunun tamamen ücretsiz bir biçimde çıkmış olmasının da büyük payı var. Yine de, MultiVersus’un altın çağında ne kadar popüler olduğunu anlamak için iyi bir örnek.

Ancak MultiVersus’un o altın günleri sona erdi.

Bir zamanlar listeleri alt üst eden ve milyonlarca oyuncuya ulaşan yapımda oyuncu sayısında ciddi bir düşüş yaşanıyor. Öyle ki oyuncularının %99’u MultiVersus oynamayı bıraktı.

Bu düşüşün arkasında oyuncuları oldukça kızdıran bazı sebepler olabilir.

Çıkış yaptığı ilk ayda tam 5 yeni karakteri oyuncularına sunan yapımın ardından ayağını gazdan çektiği söylenebilecek bir yer. Oyuncular, ikinci periyotta yalnızca bir yeni karakterle tanıştı. Oyunun üçüncü aşaması, oyunculara mevcut görevlerini tamamlamaları için daha fazla zaman vermek amacıyla geliştiriciler tarafından ertelendi. MultiVersus’un bu düşüşünün gerçekten oyuncuların geliştiricilere bir tepkisi mi yoksa oyunun süresinin mi dolduğunu hep birlikte göreceğiz.

haberfeke.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu