Ekonomi

THY Teknik AŞ, Emirates’in 17 Boeing 777 uçağına bakım hizmeti verecek

Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş., Birleşik Arap Emirlikleri merkezli havayolu Emirates’in filosundaki 17 adet Boeing 777 uçağına üs bakım hizmeti verecek.

THY Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, dünyanın en büyük uçak bakım ve onarım hizmet sağlayıcılarından THY Teknik AŞ ile Birleşik Arap Emirlikleri merkezli dünyanın en büyük havayolu şirketi Emirates arasında yeni uçak bakım sözleşmesi imzalandı. Boeing 777 filosu.

Yeni anlaşma, taraflar arasında Nisan ayında imzalanan 5 uçaklık bakım sözleşmesinin devamı olarak hayata geçecek.

Anlaşmaya göre THY Teknik A.Ş., Emirates filosundaki 17 adet Boeing 777 uçağına üs bakım hizmeti verecek. Anlaşma kapsamında ilk uçağın bakımına Temmuz ayında başlanması planlanıyor.

THY Teknik AŞ Genel Müdürü Mikail Akbulut, Emirates Havayolları ile işbirliklerini güçlendirmeye devam ettiklerini belirterek, “Nisan ayında imzaladığımız uçak bakım sözleşmesinin başarısını temel alan bu yeni anlaşma, Emirates’in hizmetlerimize olan güvenini yansıtmakla kalmıyor. “Havacılık segmentinde uzman bir bakım hizmeti sağlayıcısı olarak, Emirates’in Boeing 777 filosu için kaliteli ve güvenilir hizmetlerimizle iş birliğimizi sürdürmekten heyecan duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu