Haber

Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı ziyaret etti

BOTAV Center’da gerçekleştirilen ziyarette, yeni atanan Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin’e Bodrumlu Ukraynalılar Derneği Başkanı İrina Demiroğlu eşlik etti.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ukrayna’da devam eden savaştan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, barış günlerinin bir an önce gelmesini diledi. Bodrum’da yaşayan Ukraynalılar ile hem düzenledikleri etkinliklerde hem de farklı etkinliklerde bir araya geldiklerini belirten Lider Aras, Bodrumlu Ukraynalılar Derneği başta olmak üzere kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerde yer alan Ukrayna vatandaşlarının değerine de dikkat çekti. .

Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin, Ukrayna ile Rusya Federasyonu arasında devam eden savaş nedeniyle Bodrum’da yaşayan Ukraynalıların düzenli ve özverili yardım kampanyalarına ek olarak Bodrumlu Ukraynalılar Derneği’nin de yardım kampanyası yürüttüğünü bildirdi. 6 Şubat 2023’te Kahramanmaraş ve çevre illerde meydana gelen deprem felaketi. Ardından bölgedeki yaşam koşullarının iyileştirilmesi için yürüttükleri yardım kampanyasından bahsetti. Çalışmalarından dolayı Lider Aras’a da teşekkür etti.

Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Oleksandr Voronin, Lider Aras’ı 19-20 Nisan tarihlerinde Ukrayna’da hem online hem de offline olarak gerçekleştirilecek Belediye Liderleri Zirvesi’ne davet ederek, katılımlarının 2019’daki etkinliğe değerli katkılar sağlayacağını belirtti. Bodrum’un yerel yönetimlerdeki deneyimi bağlamında.

Yaklaşık 1 saat süren görüşmenin sonunda Başkan Aras, Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Voronin’e BOTAV Merkezi’ni gezdirerek çalışmalar hakkında bilgi verdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu