Haber

Yakınını Kaybeden Vatandaşlarımıza “Taziye Paketi” Desteği

Çorlu Belediyesi, yakınlarını kaybeden vatandaşlara destek amacıyla ‘Taziye Paketi’ projesini hayata geçirdi.

Sosyal donatı çalışmalarıyla Çorlu’da yaşayan vatandaşlara yardımlarını artırmaya devam eden Çorlu Belediyesi, kentte dayanışma ve iş birliğini artıracak bir projeye daha imza attı. Çorlu’da toprağa verilen vatandaşların ailelerine destek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında ailelere nohutlu pilav ve ayranlı taziye paketi dağıtılmaya başlandı.

50 Kişilik Taziye Paketi Verilecek

Çorlu’da yakınlarını kaybeden ve defnedilen vatandaşlar, cenaze belgeleriyle birlikte 50 kişilik taziye paketini teslim almak için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Çorlu Belediyesi Aşevi’ne başvuracak. Vatandaşlar, aşevinde üretilen taziye paketlerini uygulama sonrası teslim alabilecek.

“Dayanışma ve Yardımlaşma Ruhuyla Çalışıyoruz”

Konuyla ilgili açıklama yapan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Sunduğumuz sosyal yardım projelerimizle her zaman siz değerli vatandaşlarımızın yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Aşevi, Dost Market, Taziye Evi, Toplu Bakım, Manisiz Taksi, Sevgi Çarşı, Çorlu’nun Lahanası gibi birçok sosyal yardım projemiz ve destek yardımlarımızla vatandaşlarımızın zor günlerinde yanlarında olmaları için hizmetler üretmeye çalıştık. pandemi dönemi. Bugün “Taziye Paketi” projemizle şehrimizde dayanışma ve yardımlaşma ruhunu artırıyor, acısını paylaştığımız yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza takviyeler yapıyoruz. Bu uygulamadan talep edilmesi halinde Çorlu’da gömülü vatandaşlarımızın yakınları da yararlanabilecektir.

“Olacağız, Bir Olacağız”

Çorlu Belediyesi olarak siz değerli hemşerilerimizin sevinçlerini, üzüntülerini, memnuniyetlerini her zaman birlikte paylaşmaya devam edeceğiz. Bu şehirde sen, ben, o değil; Biz olmak, her vatandaşımızla bir olmak için 7/24 çalışmaya devam edeceğiz.” söz konusu.

Bir yakınını kaybeden vatandaşlarımız 444 99 59 numaralı telefon hattından “Taziye Paketi” hakkında detaylı bilgi alabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu