Haber

Yeni bir video paylaşan Kılıçdaroğlu, AFAD raporunu göstererek vatandaşlara seslendi: Ben şimdi nasıl susayım?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından vatandaşlara seslenerek, “22.00’de burada buluşalım” notu düştü. Kılıçdaroğlu, depremin saat kaçta olduğuna işaret ederek, “Kötülüğe susarsam, ona ortak olurum.” notuyla 3 dakika 33 saniyelik bir video yayınladı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

“Hepimizin başı sağolsun. Saray siyasetinin bizi nereye getirdiğini resmi bir raporla anlatacağım. Artık kolay kolay yapamıyorum. Cam kırıkları üzerinden çıplak ayakla yürümek zorundayım. AFAD raporunun giriş cümlesinde, “Yönetimine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanmıştır” diyor. denir.

AFAD RAPORU AÇIKLADI

Bundan sadece 2 buçuk ay önce Düzce’nin Gölyaka ilçesinde deprem meydana geldi. Nispeten küçük bir beyin sarsıntısıydı. AFAD tarafından bir rapor hazırlandı. Raporda, ‘Koordinasyon hazırlanmadı, toplanma alanı yanlış seçildi, yardım geç geldi, çadırı takip edemedik, görevli personel takip edilemedi, koordinasyon sağlanamadı, dağıtımda sorun yaşandı’ ifadeleri kullanıldı. 2 gün sonra afet nakliye personeli geldi, usulüne uygun hasar tespit tutanağı oluşturulmadı, öğretmen ve imamlardan oluşan bir ekip hazırlanmadı. kuruldu, diyor.

“KOORDİNASYON DEPREMDEN BÜYÜK OLDU”

AFAD kendi röntgenini çekti. Bunları saygıdeğer bürokratlar yazdı. Nasıl sessiz olabilirim? Siyaset üstü mü demeliyim yoksa baht planı mı demeliyim? Sarsıntı çok büyüktü ama sarsıntıdan çok daha büyük olan koordinasyon eksikliğiydi. Can kaybımızın büyüklüğü yetersizlikten kaynaklanmaktadır. Erdoğan seninle sonuna kadar çalışacağız, bizim kader planımızda bu var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu