Haber

Buca’nın dev spor kompleksi için ilk adım

İlçenin en donanımlı spor kompleksi için ilk adımı Buca Belediyesi atacak. Yıldız Mahallesi’nde 3702 metrekare alan üzerine kurulacak olan kompleksin temel atma töreni Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın katılımıyla 14 Haziran Çarşamba günü yapılacak. Önder Kılıç, kentin değerli bir odak noktası olacak tesisin temel atma törenine tüm İzmirlileri beklediklerini söyledi.

Buca Belediyesi ilçeye değer katan projeleri birer birer hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Yıldız Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan Sporium Spor Kompleksi’nin temel atma töreni 14 Haziran Çarşamba günü saat 18.00’de Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın katılımıyla gerçekleştirilecek. Üç kattan oluşacak olan kompleks, 1718 metrekare yaşam alanı ile toplam 3702 metrekare inşaat alanına sahip olacak. Kompleksin zemin katında yönetim birimleri, giriş ve bekleme alanı, yarı olimpik yüzme havuzu, seyir tribünleri, hazırlık alanları ve atlama platformları yer alacaktır. Tesisin 1. katına gelindiğinde 525 metrekareye yayılan bir stant alanı Bucalıları karşılayacak. Bu alan aynı zamanda tüm bina ile teması sürdüren ve çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapabilen bir fuaye alanı olarak da kullanılabilir.

SPOR VE HOBİ ATÖLYELERİ PROJEYE DEĞER KATACAK
Üst katta ise birçok aktivite için özel olarak tasarlanmış hobi atölyeleri, spor atölyeleri ve çeşitli kurslar için ayrılmış bölümler yer alacak. Bu katta ayrıca basketbol, ​​voleybol ve tenis alanları olarak ayrılmış 575 metrekarelik açık alan bulunacak. Aynı zamanda burada yoga, pilates gibi toplu spor aktiviteleri de yapılabilmektedir. Ayrıca bu katta yapılacak kafeterya ile sporseverler spor sonrası dinlenebilecek, ebeveynlerin spor yapan çocuklarını rahatlıkla bekleyebilecekleri bir dinlenme alanı oluşturulacak.

TÜM İZMİRLİLERİ BEKLİYORUZ
Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Buca’da yaşayan genci yaşlı herkesin sağlıklı yaşamı için spor yatırımlarına hız verdiklerini belirterek, değerli bir odak noktası olacak tesisin temel atma törenine tüm İzmirlileri beklediklerini söyledi. şehrin.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

narman-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu